Akupresura jest znaną od ponad 7 tysięcy lat metodą leczenia, wykorzystywaną w medycynie alternatywnej. Wywodzi się z Chin, gdzie jest z powodzeniem stosowana w leczeniu wielu schorzeń. Metoda ta jest również coraz chętniej wykorzystywana w gabinetach rehabilitacyjnych. Możesz też korzystać z dobrodziejstw akupresury w swoim domu, korzystając z maty do akupresury. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak ona działa, zapraszamy Cię do przeczytania tego artykułu. 

Mata do akupresury — wpływ masażu na nasze ciało

Filozofia działania akupresury opiera się na przeświadczeniu, że przez organizm przepływa życiodajna energia. Jej zablokowanie powoduje dysfunkcje poszczególnych narządów. Poprzez akupresurę możliwe jest odblokowanie przepływu, co w konsekwencji ma doprowadzić do wyleczenia zaburzeń.

Mata do akupresury to produkt, który doskonale wpisuje się w zasady działania tradycyjnej akupresury. Można z niej korzystać w domowych warunkach, co sprawia, że znika bariera dostępności tej leczniczej metody. Mata sprawdzi się na wiele dolegliwości szczególnie tych związanych z bólami kręgosłupa, problemami z krążeniem krwi, napięciem mięśniowym oraz niedotlenieniem organizmu.

Mata do akupresury w naturalny sposób wpływa także na redukcję stresu, pomaga walczyć z objawami przewlekłego zmęczenia oraz dolegliwości bólowych, spowodowanych przeciążeniem. Sprawdzi się doskonale zarówno u osób wykonujących pracę fizyczną, jak i tę, która wymaga długiego siedzenia przed komputerem.

Regularne korzystanie z dobrodziejstw maty poprawi Twoje ogólne samopoczucie i pomoże Ci w uporaniu się z drobnymi bólami i napięciem mięśniowym. Korzystanie z maty do akupresury pozwala także na wzmocnienie Twojego układu nerwowego i oddechowego.

Mata do akupresury — jak jej używać?

Mata do akupresury nadaje się do wykorzystania zarówno w pozycji leżącej, jak i na siedząco. Jeżeli planujemy masaż na leżąco, zaleca się, aby matę rozłożyć na miękkim podłożu, np. łóżku, kanapie lub miękkim materacu. Dzięki temu mata oraz kolce lepiej dopasują się do krzywizny Twojego ciała.

mata do akupresury

Skuteczny masaż przy wykorzystaniu maty do akupresury powinien trwać od 20 min do nawet 2 godzin. Długość trwania sesji jest jednak dość indywidualna i w dużej mierze będzie zależeć od poczucia Twojego komfortu. Pamiętaj jednak, że pierwsze użycie maty może wiązać się z pewnym dyskomfortem. Im zmagasz się z silniejszym bólem lub napięciem mięśniowym, tym kontakt z matą może być na początku bardziej odczuwalny. Jednak z każdą kolejną sesją mata będzie przynosić Ci większą ulgę i poczucie odprężenia.

Maty do akupresury najlepiej używać przed położeniem się do snu. Swoje działanie relaksacyjne w połączeniu z ciepłym okładem lub kąpielą, warto wykorzystać do polepszenia jakości nocnego wypoczynku. Dzięki temu rano obudzisz się bardziej odprężony z dużą ilością energii i dobrego samopoczucia.

Mata do akupresury z poduszką sprawdzi się doskonale dla osób, które cierpią z powodu napięcia karku oraz bólów migrenowych. Poduszka do akupresury będzie, doskonałym towarzyszem podroży, odciążając Twoje mięśnie karku podczas długiego siedzenia w jednej pozycji.