Mata lub karimata do ćwiczeń – ochrona i komfort podczas treningu

Niektóre pozycje podczas treningu bardzo ciężko jest wykonać bez maty lub karimaty. Chronią one kolana oraz łokcie przed nadmiernym naciskiem na twarde podłoże, a także przed otarciami. Maty do ćwiczeń zapewniają także komfort cieplny – szczególnie podczas treningów w plenerze czy w trakcie wykonywania ćwiczeń na zimnej podłodze.

Wybierając matę do fitness, pamiętaj, aby odpowiednio dobrać jej wielkość oraz grubość. Choć grubsza karimata doskonale niweluje nierówności podłoża, to jednak podczas wykonywania ćwiczeń na stojąco może utrudniać zachowanie równowagi. Zanim więc dokonamy zakupu, warto przeanalizować, w jakich warunkach oraz do jakiego typu ćwiczeń potrzebujemy maty treningowej. Wówczas optymalnie dobierzemy jej parametry do naszych indywidualnych preferencji.

Ciężarki i hantle – przydatne podczas każdego treningu

Niezależnie czy lubisz fitness, czy stawiasz na trening crossfit, ciężarki lub hantle to akcesoria, które sprawdzą się w aktywności każdego rodzaju. Wzmocnią efekty, pozwolą lepiej pracować różnym partiom mięśni. Pamiętaj przy tym, aby sprawdzić kilka rodzajów obciążeń i zmieniać je z czasem oraz osiąganymi postępami w treningach. Nie nadwyrężaj się i dbaj, by ciężarki były dobrane do Twoich możliwości – wówczas trening z hantlami będzie efektywny, a ich ciężar pozwoli na swobodne wykonywanie każdego ćwiczenia w pełnym zakresie ruchów.

Wesprzyj trening poszczególnych partii mięśni – wypróbuj roller i taśmy oporowe!

Jeśli zależy Ci na wyrzeźbieniu konkretnych partii ciała, poświęć im więcej uwagi. Dla osób marzących o umięśnionym brzuchu z widocznie zarysowanymi mięśniami idealnym gadżetem będzie roller. Niepozorny wałek z uchwytem to doskonały pomocnik podczas każdego treningu.

Jeśli zależy Ci na treningu pośladków lub nóg – sprawdź także taśmy oporowe. Odpowiednio dobrane gumy potrafią zmienić proste przysiady w ogromny wysiłek, który doskonale kształtuje mięśnie. Odpowiednio wykorzystane mogą także stać się alternatywą dla ciężarków i hantli podczas ćwiczeń rąk. Również i w tym wypadku możesz dobierać opór do swoich możliwości oraz predyspozycji.

Lina do crossfitu – gadżet, który pozwala ćwiczyć różne partie ciała

Na liście akcesoriów fanów aktywności nie może zabraknąć liny do crossfitu. Wykorzystywana w wielu treningach, sprawdzi się jako przyrząd uniwersalny. Pozwoli zadbać o sylwetkę i wzmocnić wybrane partie mięśni. Trening z linami zwanymi battle ropes należy do dynamicznych aktywności. Warto wprowadzić go do planu ćwiczeń, dobierając odpowiednią długość oraz średnicę liny, co przekłada się na jej wagę, a tym samym trudność treningu.

Czas na relaks po treningu – ręcznik chłodzący i piłeczki do masażu

Poza gadżetami, które wspomagają pracę mięśni i sprawiają, że trening jest bardziej efektywny, warto także zwrócić uwagę na akcesoria, które uczynią go o wiele przyjemniejszym. Jednym z tych, które odpowiadają za szybką ulgę po wysiłku, jest ręcznik chłodzący. Przyda się on także podczas upalnych dni. W pierwszej fazie, w kontakcie ze skórą, nasączony wodą ręcznik odbiera ciepło. Dzięki temu, że tkanina, z której jest on wykonany, jest cienka, łatwo absorbuje nagrzaną od temperatury ciała wodę. Następnie woda wchłonięta przez ręcznik paruje, co pozwala na szybkie obniżenie temperatury ciała.

Nie zapomnij również o regeneracji zmęczonego ciała. Roller lub niewielkie piłeczki do automasażu to najlepsi przyjaciele każdego sportowca. Ich używanie przyniesie Ci nie tylko ulgę, ale też pozytywnie wpłynie na wyniki treningu.